18. ročník – 2015

KONEC!

V letošním roce nakonec vyhrál VW Golf GTI s italskou posádkou Zanchi, Agnese. V první desítce podtrhuje současnou nadvládu vozů VW v Monacu i celkově 7. Daniel Elena se stejným vozem. Jen pro připomenutí, před pár dny tam bylo celé podium pouze tovární tým VW. Když vyhrál aktuální mistr světa Sebastien Ogier. Největší hvězda Sebastien Loeb nešťastně trefil zídku se svým Citroenem DS3 a byl rád že dorazil do servisu, odkud po opravě zadní nápravy vyrazil dále. V konečném pořadí ho nejvíce posunula právě tato penalizace.

V první desítce edice Historique byly vozy jako Opel Kadett, Porsche 911, Ford Escort, Mazda RX2, Lada 1500 nebo Alfa Romeo Alfetta.

Úspěšně se s cílem potkal i Trabant 601, který dojel na konci druhé stovky.

Úterý

Poslední dvě rychlostní zkoušky!

Ve vedení je momentálně, už dvě zkoušky, před všemi vozy jako jsou Porsche, BMW, Alpina, a jiné, drží na první pohled „nenápadný“ Opel. Dvojice Durand a Chol létají ve voze Kadett GTE.

Mezi 262 aktuálně pokračujícími je mimochodem i Trabant 601! Nevede si vůbec zle. Uzavírá 15. desítku a za sebou nechává i takové pojmy jako Mini Cooper nebo i Porsche 911. Nepotkal ho zatím ani osud, podobný jako téměř na čtyři desítky jiných vozů, tedy nucené odstoupení ze závodu.

Asi největší jméno ve startovním poli, Daniel Elena, se pohybuje se svým Golfem GTI stabilně kolem první desítky. Na konci 12. zkoušky mu patřilo právě 12. místo celkově.

Poslední dvě zkoušky mají start naplánovány na 22, resp. 22:45 hod.

Úterní fotografie pak najdete tady.

Pondělí

V současné době se jede XVIII. ročník Rallye Monte Carlo Historique.

Závodníci mají momentálně za  sebou 9 z 14 rychlostních zkoušek. Silnice v okolí Valence a i zpět do Monaca nejsou místy vůbec upraveny a je na nich vrstva ujetého sněhu. Ten ale naopak přidává na zajímavosti závodu pro diváky podél silnic. Nejsou ojedinělé smyky v esíčkách s diváky. Někteří ze závodníků možná proto volili pneumatiky s hroty. Například jako 9-ti násobný mistr světa ve WRC, dříve navigátor Sebastiena Loeba, tentokrát ale řidič Daniel Elena.

Aktuálně nocují ve francouzském Valence a brzy ráno se chystají zpět do Monaca. Ve středu je zde připraveno slavnostní vyhlášení.

Pondělní fotografie zde.

Neděle

Ještě zpět k z začátku letošní rallye. Letošními startovními městy byly Barcelona, Kodaň, Glasgow, Remeš, Turín a Bad Homburg.

Odtud se všichni vydaly z  těchto měst do Monaca. Start ve vybraném městě  byl od 27. do 30. ledna, v závislosti na vzdálenosti.

Druhý den, tedy neděle zde.

Sobota

Jak to vypadalo v Monaku, první den, 31. ledna, se můžete podívat zde.

V letošním roce se skutečně neúčastní žádný český tým ani jezdec. Na startovní rampě v Monacu nestála ovšem ani jedna Škodovka.
Doufáme, že tuto statistiku už příští rok změníme! A i tu, že se doposud žádná stodesítka nepotkala v Monacu se šachvnicovou vlajkou.